Dharma Coffee

Dharma Coffee 2017 yılında açıldı. ismi Lost dizisinden değil Buddha’nın kişiyi aydınlanmaya ulaştıran öğretilerinden, dünyayı oluşturan etmenlerden-Doğruluk, Erdem, Ahlak, Bilgelikten gelmektedir. Bizlere soran olunca iyilik güzellik diyoruz.  Espresso bazlı kahvelerimizi Williams Coffee ‘den filtre kahvelerimizi Tetra Coffee ‘den, yöresel kahvelerimizi Kungpow Coffee,Probador Collectiva, Story Coffee, Petra Coffee, Montag Coffee ve Null Coffee ailesinden farklı farklı tedarik etmekteyiz. Mekanımızda bahçemiz ön plana çıkmaktadır. Amacımız ; lezzetli kahvenin, müziğin, hoş sohbetin olduğu ve insanların; hayvanların, kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir yer olabilmek!
Yazın yoğun olduğumuz, kışın ise biraz üşüyerek geçirdiğimiz 🙁 arada film-dizi geceleri düzenlediğimiz mekanımızda, hayatın iniş ve çıkışlarını, müziği, sinemayı ve tabi ki kahve sever kitlemiz ile keyfimizin ne olursa olsun hep yerinde.
Samimiyetle insanların sahip çıktığı bir mekanız. Herkesi her zaman bekleriz … Sevgi ve Saygıyla

Lagetom Coffee

Lagetom, size hızla akıp geçen bir günde, biraz yavaşlamanın problem olmadığı bir zaman aralığı sunuyor. Hayata bakış açısını ve işletme değerlerini “lagom” felsefesinden alan Lagetom, Kasım 2019’da sizlerle buluştu. Faaliyete geçtiğinden bu yana tüm hizmet ve üretim aşamalarında her zaman sürdürülebilirlik, verimlilik ve işlevsellik konularına büyük önem veren Lagetom, hümanist bir yaklaşımla öncelikle insan değerini sonra kahveye olan tutkusunu merkezine aldı.

Lagom (İsveççe), diğer dillere tam olarak çevrilemese de yaklaşık olarak “ne çok az ne çok fazla, tam kararında” anlamına geliyor. Yaygın olarak kelimenin Viking terimi “laget om”dan geldiğine inanılmaktadır. Lagom kavramında, hayatın her alanında orta noktayı, dengeyi bulmak öğütlenmektedir.

Kahveye olan tutkumuz, bizi beyaz yakalı işimizden sıyrılarak emeklilik hayalimizi daha erken bir dönemde hayata geçirmeye itti. İlk dönemlerimizde farklı kahve tedarikçileri ile çalıştıktan sonra bir yıl önce yolumuz Triple A Coffee ile kesişti ve yaptığımız işbirliği ile özel kavrum profillerimizi oluşturarak, kullandığımız çekirdeklerimizi kendi markamız altında misafirlerimizin beğenisine sunmaya başladık.

Bizim misafirlerimize sunmak istediğimiz öncelikli şey, ilham aldığımız dengeli yaşama sanatı lagomun vazgeçilmezlerinden olan “fika”. İsveç’in en kutsal günlük rutinlerinden olan fika, aslında günlük koşuşturmalara ara verip kendinizi güzel bir kahve ve tatlı ile ödüllendirerek nefes almanızı ve yaşadığınızı hissetmenizi sağlayan bir aktivite. Biz de herkesi fika’ya bekliyoruz. Sağlıkla, sevgi ve saygıyla görüşmek üzere.

Paper Roasting Coffee & Chocolate

2017 yılında ilk mağazamız olan Ankara Bestekar’ı açtık. Yine aynı yıl içinde dünyanın bir çok çiftliğinden özenle en iyi kahvelerini seçip kavurmaya başladık. Bize göre kahve dükkanları sadece insanları birleştiren yerler değil, eğlenmek ve iyi müzik dinlemek için iyi noktalardır. Bu yüzden birçok şubemizde düzenlediğimiz performans geceleriyle kahveseverlerle eğlenmeye başladık. Paper Coffee Academy’yi bünyemize dahil edip, profesyonel becerilerimizi, atölyeler ve profesyonel eğitimlerle paylaşmaya başladık. Kahveseverlerin bize olan sevgisi, Ankara’da Ümitköy ve Odtü Teknokent’e, İstanbul’da Suadiye ve Balat’a ve Malatya’ya taşıdı. Şimdi 6 şube ile birçok noktada enfes kahvelerimiz ve leziz Belçika çikolatalarımızla keyifle çalışmaya devam ediyoruz.

Hound Coffee & Eatery

Hound Coffee & Eatery yaklaşık 3,5 yıl önce kurulmuştur. Öncelikli amacı müşterilerine iyi kahve sunmak olmuştur. Bununla beraber Eatery kısmında ise başından beri kendi mutfağında güzel tatlıların peşinde koşmuştur. İyi kahve ve güzel tatlının uyumuna inanan işletmemiz bu doğrultuda kendisini hep güncel tutmayı amaçlamıştır. Kendi kahve kavurmahanesini kurup, kendi kahvelerini günlük ve taze olarak kavurmaya başlamıştır.

A4 Kahve

Herkes gibi haliyle bizim de bir hikâyemiz var!
Dijital çağda bulunduğumuz her sanal platformda karşımıza SSS çıkar.
Peki, bu sıkça sorular sorulardan biz nasıl nasibimizi aldık?
A4 isminin nasıl oluştuğu, nerden geldiğine ilişkin ciddi bir merak bulunmaktadır.
Biz daha çok nereye gideceğini merak ediyoruz ama tabii ki bu soruyu cevaplamayı da çok seviyoruz.
Psikolojide hafıza, bir organizmanın bilgiyi depolama, saklama ve sonrasında ise geri çağırma yeteneği olarak tanımlanmıştır. Veya diğer bir bakış açısıyla, araya giren belli bir süreden sonra deneyimin davranışlarda etkisini göstermesi, deneyimin izinin bir şekilde saklandığını gösterdiğine göre bu saklama işlemine bellek denmektedir.
İşte insan hafızası kısa süreli anımsama yerine uzun süreli hatırlama yaptığında farkında olmadan bir kodlama yapar. Bu kodlama ile de hafızada bilgi tutmayı kolaylaştırır.
Mandler (1967) deneyinde sayı ile rakam arasında uzun süreli hafıza ilişkisini çok net şekilde ortaya koymuştur. Bunun içindir ki bilinen çoğu marka isimlerinde bir harf bir rakam kullanırlar. İşte isim yolculuğumuzdaki temel felsefelerden birisi budur. Temmuz 2018’de yola başladığımız ODTÜ öğrenci kapısının ismi, bilindik araba markası, en çok kullandığımız kâğıt tipinin ismi de bize ilham veren diğer önemli etmenler olmuştur.
İşte bu hikâye ile başlayan yolculuğumuz şimdi Kuğulu Park’ın hemen yanında ve yakında büyüyecek organizasyonuyla şimdilik tek noktadan hizmet vermektedir.
Kendine has ortamı, Tesla, Einstein ve bilim düşkünlüğü, kitap sevdası ve yüzlerce fotoğrafa fon oluşturan yeşil botanik alanıyla A4 sizleri ağırlamaktan mutluluk duyar.